Sok z czarnej porzeczki może oczarować nas swoim smakiem, a że ma on ogromną wartość odżywczą, zdrowa dieta z takim dodatkiem przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. Dlaczego warto sięgać po ten sok? W jaki sposób może on wspierać nasz organizm?

Powodów, dla których warto sięgnąć po sok z czarnej porzeczki, jest sporo. Napój ten jest doskonałym źródłem witaminy C, dzięki której możemy zadbać o odporność organizmu. Dodatkowo w owocach czarnej porzeczki pojawiają się tak cenne składniki odżywcze, jak witamina P (rutyna) oraz witaminy z grupy B. Sok z czarnej porzeczki dostarczy nam również sporo pektyn oraz tak ważnych składników mineralnych, jak żelazo lub potas. Wszystko to sprawia, iż zdrowa dieta z udziałem porzeczek i przygotowanego z nich soku każdemu z nas może przynieść sporo korzyści. Co możemy zyskać?

Wiadomo, że sok z czarnej porzeczki to cenne wsparcie dla naszego układu immunologicznego oraz prosta metoda na to, by uporać się z wolnymi rodnikami. Picie takiego soku ma też świetny wpływ na nasze drogi moczowe oraz na wątrobę. Sok z czarnej porzeczki będzie też dla nas świetnym wsparciem w walce z wirusami, dzięki czemu grypa i przeziębienie przestaną być dla nas aż tak uciążliwymi problemami.

1 odpowiedź do “Sok z czarnej porzeczki: jak wpływa na nasze zdrowie?

  1. bardzo lubię pić sok z czarnej porzeczki, wolę go bardziej od pomarańczowego

Możliwość komentowania została wyłączona.