Narty z dziećmi – co zabrać ?

Narty z dziećmi – co zabrać ?

Zastanawiasz się co zabrać na wyjazd na narty z dziećmi? Warto przemyśleć, jakie ubrania oraz akcesoria przydadzą się podczas zabawy na stoku. Najważniejsze jest zaopatrzenie się w rzeczy, które zapewnią maluchowi bezpieczeństwo, ale i świetną zabawę.

Sprzęt narciarski potrzebny na stoku

Sprzęt, który z pewnością przyda się podczas wyjazdu na narty z dziećmi to:

 • Kask narciarski- jest on obowiązkowy nie tylko w przypadku dzieci, ale również dorosłych. Zapewni bezpieczeństwo, przez co upadek nie skończy się tragedią.
 • Buty narciarskie- szczególną uwagę trzeba zwrócić na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru i modelu. Jeśli co sezon planujecie wyjazd na narty, warto zaopatrzyć dziecko we własne obuwie, niż wypożyczane. Jest to dużo bardziej higieniczne.
 • Ochraniacz na plecy- Podczas upadku, maluch nie zazna obrażeń i nie będzie to dla niego tak bolesne. Warto zaopatrzyć się w model, który będzie zapewniał bezpieczeństwo oraz nie będzie blokował ruchów .

Jak ubrać dziecko na stok?

Kolejną istotną kwestią, podczas wyjazdu na narty z dzieckiem, jest dobranie odpowiednich ubrań. Warto pamiętać, że podczas niskich temperatur musimy zapewnić maluchowi odpowiednio ciepłe ubrania, przy których jednocześnie nie dojdzie do przegrzania organizmu. Najrozsądniejsze będzie ubranie dziecka na tak zwaną cebulkę. Strój na narty powinien składać się z:

 • Ciepłej i wygodniej bielizny- dobrą decyzją będzie wybranie termoaktywnej, gdyż zapewni ona odpowiednią temperaturę i ciepło, przy czym skóra wciąż będzie oddychać.
 • Skarpetki za kotkę.
 • Bawełniana koszulka- ten materiał będzie jak najbardziej odpowiedni, ponieważ dobrze przepuszcza powietrze i posiada właściwości cieplno-izolacyjne, przez co zatrzymuje odpowiednią temperaturę, a skóra się nie poci.
 • Bluza, golf lub polar- najważniejsze, żeby była wygodna i ciepła.
 • Kurtka narciarska- będzie zapewniała ciepło, a odblaski na niej, będą zapewniały widoczność na malucha.
 • Spodnie narciarskie- najistotniejsze jest to, żeby były nieprzemakalne. Dodatkowo, najwygodniejsze są te z szelkami, ponieważ nie spadają i nie zsuwają się.
 • Rękawiczki narciarskie- istotny element ubioru, dzięki któremu dziecko uniknie odmrożeń. Do wyboru jest wiele modeli- z pięcioma palcami, z jednym palcem, na sznurku i wielu kolorach.
 • Czapka i szalik- również zapewniają ciepło, które jest tak istotne na stoku.

Warto pamiętać o wszystkich powyższych elementach, które zapewnią bezpieczeństwo maluchowi. Dodatkowo, na narty z dzieckiem można zabrać termos lub kubek termiczny z ciepłą herbatą, dzięki której wszyscy się rozgrzeją.

Autor

 • Perkusistka, uprawia różne sporty, ćwiczące u niej cierpliwość i dyscyplinę. Na co dzień stara się oszczędzać czas, by móc skupić się na swoim hobby. Lubi także podróże, blogowanie oraz modę.

3 thoughts on “Narty z dziećmi – co zabrać ?

 1. Bardzo fajny artykuł, pierwszy raz wybieram się na narty z dziećmi i przydała mi się lista rzeczy jakie należy na nie zabrać:)

 2. Strój narciarski jest bardzo ważny, aby nie przemakał i trzymał ciepło jednocześnie odprowadzając pot. Dlatego z własnego doświadczenia polecam kupować firmowe ciuchy nie jakieś podróby z marketu, które się do niczego nie nadają. Nie warto na tym oszczędzać.

 3. Nigdy nie noszę wypożyczanych butów, boję się grzybicy. Zawsze cała moja rodzina ma swoje, jest to duży koszt przy dzieciach, którym co sezon trzeba praktycznie kupować nowe, szybko im rośnie noga.

Comments are closed.