Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu cieszy się coraz większą popularnością. Takie mieszkanie jest nie tylko funkcjonalne, ale równie bardzo dobrze prezentuje się wizualnie. Oto kilka wskazówek dotyczących tego jak urządzić swoje mieszkanie w stylu nowoczesnym.

Styl nowoczesny, czyli jaki?

Styl nowoczesny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą. Dotyczy to przede wszystkim kształtów. W mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym dominują przede wszystkim linie proste oraz nieskomplikowane figury geometryczne, takie jak wielokąty i koła. Styl nowoczesny lubi otwarte przestrzenie. Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym szczególną uwagę zwrócić należy także na kwestie kolorów. Nie może być ich zbyt dużo. Dominujące kolory to przede wszystkim biel, czerń i szarość. Dzięki temu przestrzeń jest stonowana i przejrzysta. Wspomniano o prostocie. Mieszkanie urządzone powinno być w sposób minimalistyczny. Zbędne są w nim wszelkie dodatki i dekoracje.

Kolorystyka

Charakteryzując styl nowoczesny wrócić trzeba jeszcze do kwestii kolorystki mieszkania. Kolory dominujące to biel, czerń i szarość. Taki dobór kolorów pozwoli na urządzenie mieszkania stonowanego i przejrzystego. Nie oznacza to jednak, że taki wystrój będzie monotonny. Wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od odpowiedniego operowania tymi kolorami . Oczywiście kolorystykę można uzupełnić także bardziej wyrazistymi kolorami. Pamiętać jednak trzeba, aby ograniczały się one jedynie do detali.

Materiały w stylu nowoczesnym

Materiały wykończeniowe w mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym odgrywają rolę dekoracyjną. Wybór jest tu naprawdę szeroki. Na podłodze najlepiej sprawdzi się drewno. Mogą być to panele drewniane. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także płytki ceramiczne. Styl nowoczesny daje możliwość, aby nieco poszaleć w przypadku ścian. Zamiast je tylko malować można wykorzystać płytki ceglane, beton dekoracyjny lub panele 3D. Jeśli chodzi o meble to znów dobrze jest postawić na drewno. Dobrze sprawdzą się także meble z tworzyw sztucznych. Meble mogą także posiadać elementy wykonane z metalu lub szkła. W przypadku tapicerki mebli odpoczynkowych pamiętać trzeba, aby miały jednolity kolor. Bez żadnych zdobień czy pikowań.

Autor

  • Perkusistka, uprawia różne sporty, ćwiczące u niej cierpliwość i dyscyplinę. Na co dzień stara się oszczędzać czas, by móc skupić się na swoim hobby. Lubi także podróże, blogowanie oraz modę.

3 thoughts on “Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu?

  1. Mam dom piętrowy i długo zastanawiałam się jak urządzić przedpokój, chciałam użyć betonu architektonicznego ale cenowo jest drogi więc mój wybór padł na tapetę winylową. Myślałam że będzie się brudzić zwłaszcza przy schodach ale jak na razie przy małych dzieciach jest ok.

  2. Kupiłam panele 3D w sypialni w formie fali, do malowania, pomalowałam je na morski kolor i super wyglądają. Podświetlane są listwą LED.

  3. Mam w salonie całą ścianę z czerwonej cegły, ja nie jestem nią zachwycona ale mojemu mężowi strasznie się podoba i głównie pod niego została tak zrobiona..

Comments are closed.