Jak kupować kryptowaluty?

Jak kupować kryptowaluty?

Kryptowaluty to coraz częściej wyszukiwany temat w przeglądarkach internetowych. Wiele osób chcących rozpocząć z nimi przygodę, szuka informacji, które mogłyby ułatwić start na giełdzie kruptowalut. Jest to temat rzeka, jednak zagłębiać się w niego trzeba stopniowo. Jak wiadomo, najciężej jest zacząć. Pierwszym krokiem jest inwestycja. Jak więc kupować kryptowaluty?.

Gdzie kupować kryptowaluty?

Inwestycja jest pierwszym krokiem, który może wygenerować zysk. Kryptowaluty możemy kupić zasadniczo na trzy sposoby:

  • kantory kryptowalut
  • giełda
  • osoba prywatna

Początkującym zalecana jest giełda, która oprócz dość niskich prowizji oferuje także dodatkowe możliwości. Na giełdzie możemy nie tylko zakupić coiny, ale także nimi handlować. Spełnia ona role wyłącznie pośrednika , a prowizje są niskie. Dodatkowo mamy szeroki wybór kryptowalut. Warto wiedzieć, że w większości przypadków, potrzebna będzie weryfikacja. Te z nich, które obsługują płatności w walucie FIAT zawsze wymagają wysłania dokumentów. Kolejnym miejscem są kantory. Możemy skorzystać z nich online, a także pojawić się tam osobiście. Wybór jest zawężony, jednak przy małych kwotach nie jest wymagana weryfikacja. W przypadku kantorów należy liczyć się też z wyższą prowizją i zawyżonymi cenami. Decydując się na zakup coinów od osoby prywatnej, osobiście spotykamy się z kontrahentem. Dodatkowo sami musimy go odnaleźć.

Jak kupować kryptowaluty?

Rozsądnie będzie zacząć od długoterminowego zakupu. Pierwszym krokiem powinien być porządny research rynku. Zebranie informacji o projektach i wybranie tych, które wydają nam się intratne. Na start wystarczy nam spokojnie pięć kryptowalut. Zastanówmy się i wybierzmy kwotę, którą przeznaczymy na inwestycję, a która nie naruszy naszego budżetu domowego. Następnie odpowiednio nauczmy się obsługiwać panel giełdowy i portfel- będzie to kluczowe. Określmy też cel inwestycyjny. Zacznijmy od zakupu bitcoina, za którego kupimy wybrane kryptowaluty. Jak już zostało wspomniane około pięć kryptowalut na start spokojnie wystarczy. Przelejmy je z giełdy na wybrany przez nas portfel. Ostatnim krokiem, jest obserwowanie giełdy i sprawdzanie czy cena osiągnęła założony wcześniej cel inwestycyjny, by zrealizować zysk.

Autor

  • Perkusistka, uprawia różne sporty, ćwiczące u niej cierpliwość i dyscyplinę. Na co dzień stara się oszczędzać czas, by móc skupić się na swoim hobby. Lubi także podróże, blogowanie oraz modę.

3 thoughts on “Jak kupować kryptowaluty?

  1. Mój kolega kupuje bitcoina i mów, że nawet da się na tym coś zarobić. Zamierzam sam spróbować z drobną kwotą i sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.

  2. Po raz pierwszy zamierzam kupić kryptowaluty i czytam wiele poradników na ten temat. Jak zacząć na tym zarabiać i ile można zarobić..

  3. Ze względu na niskie prowizję kupuje bitcoiny na giełdzie, robię krótkoterminowe inwestycje, szybko je sprzedaje. Nie da się wiele na tym zarobić, ale na podstawowe potrzeby mam..

Comments are closed.